Інтер’єр вітальні на власний смак. Змішання стилів або еклектика у вітальні

Якщо ви вирішили облаштувати вітальню, але ніяк не можете визначитися з вибором, і не один стиль інтер’єру не задовольняє вашим потребам – хочеться всього і потроху, то не поспішайте засмучуватися, завжди можна обладнати вітальню на власний смак, придумавши свій індивідуальний стиль. Адже дійсно в деяких випадках суворо вписатися в рамки якогось певного стилю буде досить складно, а якщо ще й домочадці віддають перевагу різним напрямкам в оформленні інтер’єру, то просто не залишається вибору, окрім як облаштувати вітальню так, щоб у ній кожному знайшовся куточок. до душі.

У наш час часто зустрічається змішання стилів, поєднання різнорідних поглядів та ідей, що іншими словами називається «еклектика». Звичайно, не все так просто, як це може здатися на перший погляд, адже елементи інтер’єру, що належать до різних стилів, не повинні суперечити один одному, еклектика не є синонімом хаосу. Основне завдання еклектики – органічне поєднання кількох стилів та формування загальної гармонії інтер’єру.

Якщо ви прихильник виключно історичних стилів, таких як бароко і модерн, класицизм і ампір, ренесанс і рококо, але не хочете бачити свою вітальню, виконану в якомусь одному певному напрямку, то сміливо беріться за справу, поєднуючи два-три стилі воєдино, в цьому випадку жодних протиріч із цілісністю інтер’єру не виникне.

А от поєднуючи речі протилежних стилів, основну увагу слід приділити вибору кольорових рішень і візерунків. Тут краще керуватися правилом: що менше, то краще. Один із секретів створення гармонійного еклектичного інтер’єру вітальні полягає в тому, що аксесуари повинні за кольором повторювати домінуючі фарби в інтер’єрі. Ще один прийом – витримати стіни та фіранки в одній палітрі кольору з м’якими меблями.

Еклектичні штори заслуговують на окрему увагу, тому що тут з’являється можливість поєднувати різні прийоми і мотиви. Наприклад, важкі класичні штори у стилі модерн можуть бути прикрашені рюшечками та бантиками, властивими стилю рококо. Або оксамитові штори темних тонів готичного стилю декоруються пишними та хитромудрими елементами на кшталт арт-деко.

Не виключені випадки, коли поєднання кольорів є зовсім необов’язковим. Наприклад, композиції з ваз контрастних кольорів у стилі мінімалізму будуть доречними в інтер’єрі будь-яких стилів. Головне, щоб такі композиції вдало вписувалися в загальний антураж.

Еклектика має унікальну якість, що дозволяє поєднувати непоєднуване, зване «утилітарність». Саме утилітарність дає можливість поєднувати сучасні та історичні стилі інтер’єрів. Наведемо простий приклад: у вітальні з підкреслено сучасними меблями чудово можна розташувати стару скриню (комод), зроблену майстром багато років тому. Для створення гармонії в даному випадку знадобиться низка невеликих предметів, які допоможуть внести цілісність в інтер’єр вітальні, наприклад, різнохарактерні статуетки – старовинні та сучасні. Або ж можна внести до вітальні ще одну композицію – старовинний чавунний столик та сучасні стільці. Крім того, у сучасно-історичний стиль вітальні добре вписуються антикварні екзотичні предмети всіх часів та народів. Тема таких предметів може бути різною, політ фантазії у разі немає кордонів.

еклектика у вітальні як прояв власного смакуВзагалі, можна створювати найнесподіваніші та сміливіші ансамблі з меблів, текстилю та елементів декору, але не варто забувати, що всі предмети у вітальні є лише стилізацією, яка копіює мотиви тієї чи іншої епохи, але ніяк не розміри та форму оригінальних речей Так, можна чудово використовувати точні копії скульптур, але в мініатюрі у вигляді чорнильниць, скриньок та попільничок.

Дуже цікавим є поєднання західних та східних стилів, які з одного боку протистоять один одному, а з іншого боку дозволяють створити сучасно-екзотичний інтер’єр вітальні, в якому чудово уживуться раціоналізм заходу та одухотвореність сходу.

Важливу роль при оформленні вітальні з кількома стилями грають кімнатні рослини. Саме завдяки рослинам приміщення облагороджується, оживає, стає більш комфортним, а різнорідність стилів м’яко згладжується зеленим листям та квітами.

Підлоги еклектичних віталень зазвичай виконують з натуральної деревини, ламінату, паркетної дошки, в деяких випадках на підлогу кидають килим або циновку.

І все ж, не дивлячись на утилітарність еклектичних віталень, потрібно дотримуватися кількох нескладних правил. По-перше, при поєднанні різних стилів краще дотримуватись двох (максимум трьох) напрямків. Це допоможе уникнути перевантаженості вітальні та дасть можливість інтер’єру «зазвучати». По-друге, акценти найкраще розставити на невеликих деталях та елементах декору, а ось як цього досягти – вирішувати вам, адже для цієї мети можна використовувати навіть фурнітуру фасадних меблів.

admin

Сейчас читают: